Atom Damalı Kimdir?


TED Ankara Koleji, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, University of California , Berkeley okullarında aldığı eğitimlerden sonra Dr. Makina Mühendisliği ünvanı aldı. İlk görevi olan Ankara ODTÜ'sindeki akademik yaşamından sonra mühendislik tasarım, teknik proje taahhüt işleri ve dış ticaret konularında serbest çalışmaya başladı. İstanbul'da su ve kanalizasyon hizmeti veren İSKİ Genel Müdürlüğü görevinden sonra Fransa'daki Insead Üniversitesi'nde yöneticilik programına katıldı.

Türkiye'ye dönüşünde İstanbul hisse senedi ve tahvil borsasında hizmet veren bir aracı kuruluş kurdu. Azerbaycan ve Kazakistan'da gerçekleştirdiği taahhüt ve dış ticaret hizmetlerinden sonra Türkiye'de birçok vakıf ve derneğin kurulmasında ve gelişmesinde görev aldı. Osmanlı tarihi ve sikkeleri üzerinde yaptığı araştırmaları, annesi adına ailesiyle beraber kurduğu Nilüfer Damalı Eğitim Vakfı'nın yayınladığı 12 kitapla sonlandırdı. Son dönemlerde aldığı eğitimlerini sağlıklı yaşam konularına kaydırdı. Anatomi ve Fizyoloji, Beslenme, Aromaterapi, Bioenerji, Optimum Denge Modeli konularında aldığı sertifika programlarına son yıllarda California Chopra Center'dan aldığı Ayurvedik Perfect Health sertifikasını da dahil etti. Ayurveda konusunda Amerika ve Hindistan'daki incelemeleri halen devam etmektedir.

Size Özel Eğitim


“Eğer bir konuyu öğrenmek istiyorsanız, okuyun. Eğer bir konuyu anlamak istiyorsanız, yazın. Eğer konunun uzmanı olmak istiyorsanız, öğretin." - Yogi Bhajan

Ayurveda kişilerin hayatlarında beden, zihin ve ruh uyumu yakalamasını hedefleyen Hindistan’ın 5000 yıllık Vedik kültürüne dayananan bir doğal şifa yöntemidir. Geçici tedavilerin aksine sizi ve yaşamınızı doğal akışı içinde düzenleyen, uyumluluğunuzu, gücünüzü ve esnekliğinizi sağlayan Yaşam Bilgi’sidir.

Huzurlu, yumuşak bir uyku, esneklik ve zindelik içinde bir beden, size iyi gelen, bedeninizin doğal yapısıyla uyumlu lezzetli yeni beslenme alışkanlıkları, doğaya yaklaşma ve hayata bakışınızdaki yeni yaklaşımlarınız sizi canlandırır, dengeler ve uyumlu kılar.

Ayurvedik Yaşam Eğitimi’nin size iyi gelmesi için hayat rutinlerinize, tercihlerinize değişiklikler ve yenilikler katmalısınız. Sizi doğal ve enerjik bu yeni halinize taşıyacak bu yol sizi kısıtlayıp, kurallar koymanın aksine hayatınıza daha çok katmanız, deneyimlemeniz, yaklaşmanız durumunda ruhunuzu, düşüncelerinizi ve bedeninizi dengeleyecek bir dizi yeniliği içerir.

Bu süreç bir paket halinde birkaç aylık süreyi kapsar. Karşılıklı uygunluğa göre düzenleyeceğimiz 8 seans sonunda beslenme düzeniniz, egzersizleriniz, duygu yapınız, uyku özelliklerinizle ilgili ve birçok yeni alışkanlıklar hakkında bilgi sahibi olursunuz ve yaşamınızda size iyi gelen mevcut alışkanlıklarınızı bu yeni bilgiler ve seçimlerle birleştirip kendiliğinden, keyifle ve dengeli bir biçimde yeni bir yaşam döngüsüne geçersiniz.

Özel not: Size Özel Ayurvedik Yaşam Eğitimi bir hastalık tedavi yöntemi değildir. Danışmanlık süresince veya sonrasında doktor muayenelerinize ve sağlık durumunuzla ilgili kullanmakta olduğunuz tıbbi ilaçlara ve tedavi yöntemlerine doktorunuzun talimatları dahilinde gerektiği şekilde devam etmeniz önerilmektedir.

Size Özel Ayurvedik Yaşam Eğitimi kapsamında verilen hizmetlerimiz kısaca şu şekildedir;

Takriben 2-3 saat sürecek ilk randevuda Ayurveda hakkında genel bilgilendirme yapılmakta, yaşamınızın temel özellikleri tespit edilmekte, doşa anketinin yapılmasıyla doşa yapınız ortaya çıkartılmaktadır. Bu toplantıda varsa, doşa dengesizlikleriniz de belirlenmektedir.

İlk toplantıdan sonra ortalama her bir veya iki haftada bir yeni bir toplantı yapılmaktadır. 

Daha sonraki toplantılarda, bir taraftan Ayurvedik doşa dengelenmesine tesir eden konular hakkında eğitim verilmekte (Ayurvedik diyet, baharatlar, detoks, Ayurvedik masaj, fiziksel egzersizler, yoga, meditasyon, nefes egzersizleri, günlük rutinler, mevsimlik rutinler, duygusal özgürlük ve duyu yönetimi) diğer taraftan başta beslenme, egzersiz olmak üzere tüm eğitim konularının yaşamınıza nasıl entegre edilebileceği araştırılmaktadır.

Toplantılarda belirlenen veriler doğrultusunda kapsamlı bir Ayurvedik Yaşam Raporu'nuz oluşturulmaktadır.

Size Özel Ayurvedik Yaşam Eğitimi tercihan bire bir veya en fazla iki kişi için verilebilmektedir. Eğitim ücreti bir kişi için 2,000 TL, iki kişi için kişibaşı 1,500 TL dir.

Size Özel Ayurvedik Yaşam Eğitimi konusunda ilave bilgi almak istiyorsanız atomdamali@gmail.com adresine e-posta yollayabilirsiniz


Randevu için aşağıdaki takvimde istediğiniz güne basın.


Email listemize kayıt olarak güncel haberlerden ve gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.
E-posta Listesi